עורך דין צבאי ● עורך דין פלילי ● 054-260-5123 (בחירום זמין 24/7)

מדריך מפורט לתיאום ביקורים בכלא 10 נווה צדק

Share on facebook
Share on telegram
Share on whatsapp

קפיצה מהירה לתוכן

בחודש מרץ 2021 נפתחו לראשונה שעריו של בסיס הכליאה החדש בצה"ל, כלא 10 בסיס כליאה מרכזי במקום כלא 4 וכלא 6. הכלא החדש הינו חלק ממתחם הקריה המשפטית החדש של צה"ל שזכה לכינוי "נווה צדק" הצפוי להיפתח רשמית בתחילת שנת 2022. כלא 10 יפתח עם העברתם של בתי הדין הצבאיים (קסטינה, הבית הירוק ביפו וחיפה) למתחם. לפניכם מידע על תיאום ביקורים, ביקורי משפחות בכלא ועל האופן בו תוכלו לבקר את יקירכם בכלא 10.

אחרי כמה זמן בכלא אפשר לבקר עצור/ כלוא?

 1. ההנחיות לביקורים בכלא 10 מעוגנות בהוראת קצין המשטרה הצבאית 3102 – "ביקורים בבסיסי הכליאה". על פי ההנחיות שבהוראה, כלוא יהיה זכאי לביקור ראשון 7 ימים לאחר כליאתו (כלומר- החל מהיום השמיני לכליאה) ולאחר מכן בתדירות של אחת לשבועיים. משך זמן הביקור בכלא יימשך, לכל היותר, 30 דקות.
 2. בשונה מחיילים גברים, חיילות תהיינה זכאיות, על פי רוב, לביקור החל מהיום השלישי לכליאתן. כמו כן, חיילים במילואים, הכלואים בבסיס הכליאה הצבאי או חיילים נשואים זכאים לביקור החל מהיום הרביעי לכליאתם.
 3. כלוא שהוריו גרושים / פרודים המבקשים לבקר את בנם בנפרד, מקנים לבנם זכאות לשני ביקורים נפרדים – עד 30 דקות לכל ביקור, אחת לשבועיים גם כן.
 4. חיילים שנעצרו בעקבות חקירת מצ"ח יהיו זכאים לביקורים כמו כל יתר הכלואים, מלבד מקרים חריגים בהם ידרוש מפקד בסיס מצ"ח למנוע את ביקורו של העצור.
  בכל אופן, מניעת ביקור לנחקר, כאמור, תוגבל למשך זמן של עד שבעה ימים, מלבד מקרים חריגים שהפעם יצטרכו לקבל את אישור הקמצ"ר (מפקד חיל המשטרה הצבאית, קצין בכיר בדרגת תת-אלוף).

באילו ימים ושעות ניתן לבקר בכלא 10?

ביקורי המשפחות בכלא 10 מתקיימים בימים שני, שלישי ורביעי בין השעות 13:00 עד 16:00. הביקורים מתקיימים במתחם ביקורי המשפחות, בצמוד למתחם עורכי הדין. למתחם הביקורים בבסיס הכליאה החדש יועדה כניסה נגישה ונפרדת המשמשת לצורך זה בלבד.

לחצו כאן למידע על בסיס הכליאה החדש ולתמונות

מי יכול לבקר כלוא?

קרובי משפחה וחברים

 1. בכל ביקור יוכלו להימצא עד ארבעה מבקרים בו זמנית. רק אחד מתוך הארבעה יכול להיות מכר, שאינו קרוב משפחה של הכלוא. (כלומר- שלושה קרובי משפחה והרביעי מכר/חבר או עד ארבעה קרובי משפחה).
 2. אם החייל מוכר על ידי רשויות הצבא כחייל בודד, זכאי הוא לביקור של ארבעה מבקרים, שאינם קרובי משפחה.
 3. בכל אופן, קרוב משפחה יכול להיות: הורי הכלוא, אשתו/בעלה, ילדי הכלוא (ילדים עד גיל 16 לא יכללו במניין המבקרים), אחים ואחיות ובני המשפחה המורחבת.

גורמים נוספים

בנוסף לקרובי המשפחה, יוכלו לבקר את הכלוא גם:

 1. מפקדיו של הכלוא מדרגת סמ"ר בקבע ומעלה, כולל מפקדים אזרחים עובדי צה"ל. נציין, כי אלו מחויבים במקרים רבים לבצע את הביקור על פי פקודות הצבא.
 2. עורכי דין – סניגורים.
 3. עובדים סוציאלים ומטפלים מלשכות הרווחה, פנימיות, מוסדנות נוער, גורמי רפואה וכו'.
 4. חברי כנסת.

איך מתאמים ביקור בכלא 10?

כדי לתאם ביקור בכלא יש להתקשר לתא תיאום ביקורי משפחות ועורכי דין (פעיל בין השעות 08:00 עד 17:00) ולהגיש בקשה לביקור שתהיה כפופה להימצאותו של הכלוא בכלא – במועד המבוקש לביקור, בזכאותו של הכלוא לביקור (כאמור בתחילת המאמר) וכן להימצאות מבקש הביקור ברשימת המורשים לבקר את הכלוא.

טלפונים לתיאום ביקורים בכלא 10:

073-370-3725

073-370-3724

073-370-3723

הבהרה: מאמר זה מובא באתר של עו"ד לענייני צבא גל זליקוביץ ואינו מהווה דף תוכן רשמי באתר המשטרה הצבאית. למידע נוסף לגבי תיאום ביקורים יש ליצור קשר עם בסיס הכליאה.

הבקשה לביקור עוברת לאישור סגל הכלא ובדרך כלל יום קודם לכן יצרו קשר – יעבירו את המועד, המיקום וזמני הביקור למשפחה. גורמי הכלא דואגים לאישורי הכניסה לבסיס הכליאה הצבאי.

שימו לב- בסמוך לכניסת מתחם הביקורים קיים מגרש חניה ללא עלות.

עורך דין צבאי גל זליקוביץ הינו עורך דין מומחה לדין הצבאי ומייצג במגוון עבירות- עריקות והשתמטות, סמים ועוד. כחלק בלתי נפרד מעבודתו, ביקורי כלואים ועצירים בבסיס הכליאה. עו"ד צבאי זליקוביץ מעניק ללקוחותיו יעוצים ותמיכה במתחם יעודי ופרטי. לחצו כאן לקריאה אודות המשרד.

האם ניתן להעביר ציוד לכלוא?

אכן, ניתן, אולם לא כל דבר. להלן רשימת החפצים המורשים להכנסה לבסיס הכליאה:

 • תמונות משפחתיות
 • ספרי קריאה, לימוד וקודש
 • שמפו בכלי קיבול מפלסטיק שקוף
 • דאודורנט סטיק בכלי קיבול מפלסטיק שקוף
 • סבונים
 • מגבות אזרחיות
 • סדינים
 • לבנים
 • גרביים
 • מכנס קצר
 • אימונית
 • כרטיס טלכרד (ללא הגבלה של מספר פעימות)
 • מזון: מזון סגור ואטום ושתייה סגורה ואטומה, בכלי שאינו זכוכית. (למהלך הביקור בלבד, לא ניתן להכניס את המזון והשתיה לפלוגות). אין אפשרות להכניס תבשילים, עוגות יום הולדת, מאפים וקופסאות שימורים.
 • נגן שמע ו-5 דיסקים נלווים.

שימו לב – החדרת פריטים אסורים למתחם הכליאה או הפרת הסדר הציבורי עשויה להוביל להפסקת הביקור וסילוק המבקרים אל מחוץ למתקן הכליאה ואף הגשת תלונה במשטרת ישראל.

שימו לב – מבקרים רשאים להכניס טלפון סלולארי למתחם הביקורים. אין בסמכות מפקדי הכלא למנוע זאת מכם.

כמו כן, הכלוא רשאי לשוחח בטלפון במהלך הביקור, אלא אם נשלל לשיחות טלפוניות (לרוב בשל חקירות מתנהלות).

מתחם הביקורים ועורכי הדין בכלא החדש
מתחם הביקורים בכלא 10 החדש, תיאום הביקורים נעשים דרך חמ"ל בסיס הכליאה

לחצו כאן לניווט אל מתחם הביקורים באמצעות היישומון WAZE

לידיעתך, ביקורי הכלואים בכלא הצבאי מועילים רבות להעלאת המורל של החייל הכלוא ומשפרות פלאים את מצב רוחו! תקופת הכליאה, לרוב, מלווה בחששות רבים סביב ההליך המשפטי, העתיד הצבאי והשפעת מצבו הנוכחי של הכלוא על עתידו האזרחי – מכאן החשיבות הגבוה בהגעת מבקרים שיתמכו בכלואים ויעודדו אותם מעת לעת .

עורך דין צבאי גל זליקוביץ מבצע, כחלק בלתי נפרד מעבודתו, ביקורי כלואים ועצירים בבסיס הכליאה. עו"ד צבאי זליקוביץ מעניק ללקוחותיו יעוצים ותמיכה במתחם יעודי ופרטי.

עורך דין לענייני צבא גל זליקובוביץ

עורך דין לענייני צבא גל זליקובוביץ

עו"ד צבאי- פלילי מומחה לדיני צבא. מייעץ בחקירות מצ"ח ומשטרת ישראל ומייצג בבית הדין הצבאי. מלווה חיילים ומלש"בים בהליכים מנהליים ופליליים מול רשויות הצבא ובעל ניסיון מוכח בתחום.

הבהרה- האמור במאמר הינו מידע כללי וראשוני שאינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי מעורך דין.

שאלו את עו"ד גל זליקוביץ

מוזמנים לפגישת היכרות - ללא התחייבות!

עו"ד גל זליקוביץ מומחה בדיני צבא ובהתקשרויות מול רשויות הצבא ומשרד הביטחון. עו"ד זליקוביץ בעל היתר לייצוג בבתי הדין הצבאיים ובעל ניסיון מוכח עליו יעידו לקוחות מרוצים רבים. צרו קשר עם עו"ד זליקוביץ עכשיו

או השאירו פרטים

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן