עורך דין צבאי ● עורך דין פלילי ● 054-260-5123 (בחירום זמין 24/7)

עורך דין צבאי: מה תפקידו ואיך בוחרים אחד?

Share on facebook
Share on telegram
Share on whatsapp

קפיצה מהירה לתוכן

חיילים רבים ובני משפחותיהם, לעיתים, לא מודעים להשלכות הרבות והחמורות הנובעות מעצם קיומו של הליך שיפוטי במסגרת השירות הצבאי. כך, באופן לא מכוון, מקלים ראש בחשיבותו של הייצוג המשפטי והליווי המקצועי הנחוץ וההכרחי הניתן ע"י עורך דין צבאי מומחה.
במאמר זה נסביר מי הוא עורך דין צבאי ואיך בוחרים אחד בימינו.

חייל / הורה יקר – אל תקל ראש במצבך אל מול גורמי השיפוט של הצבא!!!
זומנת או שאתה במהלכה של חקירת מצ"ח? אתה חושש מזימון לחקירת מצ"ח? אתה עריק או משתמט וחושב להסגיר את עצמך? ניראה לך שאתה לא מתאים לצבא ואתה זכאי לפטור? מתקשה להתמודד עם הבירוקרטיה הצבאית הארוכה והמסורבלת בניסיון להשיג את מבוקשך? אתם הורים לחייל/ת ונודע לכם שיקירכם נעצר או זומן לדיון בבית הדין הצבאי?
אל תהסס ופנה מיד לייעוץ משפטי שניתן ע"י עורך דין מומחה לדין הצבאי בכך תוכל למנוע החמרה מיותרת במצבך!

 

על מה ולמה חיילים נשפטים בבית דין צבאי?

חוק השיפוט הצבאי מקנה את הסמכות לקיומה של מערכת שיפוט צבאית ואת סמכותם של בתי הדין הצבאיים לדון בעבירות צבאיות פליליות המבוצעות במסגרת השירות הצבאי על ידי חיילים בשירות חובה, אנשי קבע (קצינים ונגדים) אנשי מילואים ולעיתים גם אזרחים עובדי צה"ל.

החוק מקנה לבתי הדין הצבאיים את הסמכות לדון ולשפוט חיילים המואשמים בביצוע עבירות צבאיות לצד עבירות פליליות "רגילות" מכוח חוק העונשין כדוגמת עבירות סמים בצבא, עבירות נשק (אמל"ח), בגידה, אלימות כלפי מפקד, היעדרות מן השירות, השתמטות, עריקות, עריקה, זיוף גימלים (עבירה במסמכים צבאיים) ועוד.

מידע נוסף על הליך השיפוט בבית הדין הצבאיים במאמר: "השיפוט בבתי הדין הצבאיים". [בקרוב באתר]

 

משפט צבאי = הליך פלילי = עורך דין צבאי!

הליך המשפט הצבאי הינו הליך פלילי לכל דבר ועניין שעשוי לגרור אחריו רישום פלילי משטרתי זהה לרישום הפלילי שניתן לאחר הרשעה בעבירה פלילית בבית משפט אזרחי.
יודגש – הרישום הפלילי אינו נמחק באופן אוטומטי עם שחרורו של החייל מהשירות צבאי והוא עשוי ללוות אותו למשך שנים ארוכות לאחר שחרורו מהשירות ובכך לחסום בפניו הזדמנויות רבות בחיים האזרחיים.

מידע נוסף על רישום פלילי בגין הרשעה בבית דין צבאי, במאמר "על רישום פלילי בהליך המשפטי הצבאי" [בקרוב באתר]

קיים שוני בין ההליך הפלילי הצבאי לבין ההליך הפלילי "הרגיל" שנידון בבתי המשפט האזרחיים. כך לדוגמא (ועל קצה המזלג): המשפט הצבאי הפלילי לרוב מתאפיין ברמות ענישה גבוהות יותר (עונשים חמורים יותר) בהשוואה לעבירות זהות הנידונות במסגרת בתי המשפט האזרחים. לדין הצבאי עבירות צבאיות ייחודיות לו, לצד הגנות החלות על חיילים בלבד, שלא חלות על אזרחים נאשמים במשפט הפלילי האזרחי.
מכאן החשיבות הגדולה בבחירתו של עורך דין המומחה לדיני הצבא!

 

מיהו עורך דין צבאי? ולמה לא כל עורך דין פלילי הוא בהכרח מומחה לדין הצבאי?

עורך דין צבאי הינו בוגר תואר ראשון במשפטים, בעל רישיון לעריכת דין מטעם לשכת עורכי הדין בישראל ובעל אישור להופעה בבתי הדין הצבאיים.
עורך דין מומחה לדין הצבאי הינו עורך דין שעיקר עיסוקו הוא בדיני הצבא, בעל בקיאות וידע נרחבים בחוקי הצבא, בפקודות הצבאיות, בהליך המשפטי הצבאי, בפסיקת בתי המשפט הצבאיים, ברף הענישה ובעל היכרות נרחבת עם גורמי הצבא השונים האמונים על ההליכים המנהליים, אלו הנלווים להליך הפלילי המשפטי וגם אלו שלא.

המשפט הצבאי הוא תחום רחב וייחודי, ולכן לא כל עורך דין פלילי ו/או עורך דין שלקח על עצמו באופן חד פעמי טיפול בתיק צבאי, הוא עורך דין המומחה לדין הצבאי.

המערכת הצבאית הגדולה ומערכת המשפט הצבאית בפרט, הינן מערכות בעלות מאפיינים ייחודיים להם, בלבד! על אף הדמיון, שבניהול ההליך הפלילי המתנהל במסגרת מערכת המשפט הצבאית בהשוואה למערכת המשפט האזרחית, השוני בין השתיים גדול ומהותי!

על כן, במיוחד בשעה שבה ניראה לך שעתידך או עתיד ילדך עומד בפני צרה גדולה – דע, כי קיימת חשיבות רבה בשעת בחירתך בעו"ד שידאג לעתידך
הסתבכת עם הצבא? בחר רק בעורך דין המומחה בדיני הצבא!

 

עו"ד לענייני צבא לא רק כשמדובר בהליך פלילי!

מלבד העיסוק המשפטי הפלילי, עורך דין צבאי פועל עבור לקוחותיו גם בפן המנהלי. על אף שהמשרתים בצה"ל, ברוב המקרים, רשאים להתנהל באופן עצמאי בהליכים מנהליים מול רשויות הצבא ולהגיש בקשות לקבלת החלטה ו/או לערער על החלטה שניתנה – רובם המכריע של המשרתים פונה לעורך דין צבאי  שילווה אותם וייצג אותם בנחישות מול הבירוקרטיה והדרישות שיוצרות הרשויות הצבאיות.
המשרתים בצה"ל, חיילי החובה, אנשי המילואים, אנשי הקבע ומלש"בים הפונים לעורך דין צבאי שיטפל להם בהליך המנהלי, בהכרח מגדילים את סיכוייהם לקבלת התוצאה הדרושה!!!

בזכות הכלים, הידע והניסיון הרב, משרדו של עורך דין זליקוביץ מספק ללקוחותיו המשרתים בצה"ל, המלש"בים ובני משפחותיהם שירותי ייצוג, ליווי ויעוץ משפטי בכל הנושאים הנוגעים בניהול ההליך המנהלי מול רשויות הצבא במגוון נושאים, כגון: פטור מהצבא על רקע רפואי ו/או נפשי, ועדות התאמה לשירות, קיצור או דחיית שירות (קצר"ש ודח"ש), בקשה לשינוי שיבוץ, הורדה/ העלאה של פרופיל רפואי, פניה לוועדות הפרט השונות, ייעוץ והכוונה בעת הגשת קבילה לנציב קבילות החיילים (נקח"ל) ולקצין פניות הציבור (קפ"צ), ייצוג חיילים בועדות כלואים במסגרת הכלא הצבאי, ייצוג בפני ועדת סמים במיטב ועוד.

 

איך בוחרים עורך דין צבאי?

לידיעתך – משרת המצוי בהליך שיפוטי בבית הדין הצבאי זכאי לייצוג משפטי בלבד, ללא עלות, מטעם הסנגוריה הצבאית. יחד עם זאת, חיילים רבים בוחרים להיות מיוצגים ע"י עורך דין מומחה לדין הצבאי, שהביאו בעצמם – בהתאם לבחירתם האישית!

אז כשיש לכם את זכות הבחירה ורגע לפני שאתם בוחרים שימו לב למספר דגשים:
1. מקצועיות וניסיון – באמצעות שיחה קצרה ניתן להתרשם אודות ניסיונו של עורך הדין בטיפול בתיקים צבאיים ומקצועיותו – זכרו, לא כל עורך דין פלילי הוא בהכרח מומחה לדין הצבאי.
2. פתיחות – בחרו בעורך דין שנוח לכם לדבר איתו!  פתיחות ושיתוף פעולה בין הלקוח לבין עורך הדין יעלה באופן משמעותי את הסיכוי לתוצאה טובה!
הסר דאגה – על עו"ד חלה חובת חיסיון וסודיות רחבה עבור לקוחותיו.
3. זמינות וסבלנות – בחרו בעורך דין סבלני, שיהיה זמין לכל אירוע ולכל שאלה במהלך כל שעות היממה.
4. היכרות עם המערכת הצבאית – תנו עדיפות ובחרו בעורך דין שמכיר את המערכת הצבאית המסובכת מבפנים. לכן, העדיפו עורך דין צבאי יוצא הפרקליטות הצבאית.

 

עורך דין גל זליקוביץ

עורך דין גל זליקוביץ הינו עורך דין צבאי מומחה לדין הצבאי. משרדו של עו"ד זליקוביץ עוסק בתחום הצבאי בלבד.
עו"ד זליקוביץ הינו יוצא הפרקליטות צבאית וסניגור (במילואים) בסנגוריה הצבאית, בעל ניסיון רב בייצוג משרתים המואשמים בביצוע עבירות פליליות צבאיות כגון: עריקות, השתמטות, עבירות נשק, סירוב למתן שתן, זיוף גימלים וכו' לצד עבירות פליליות "רגילות" שנעברו במהלך השירות הצבאי כגון: עבירות סמים, אלימות, עבירות מין, עבירות ברכוש וכו'.

מעצם ייחודיותו ומורכבותו של המשפט הצבאי פועל משרדו של עו"ד זליקוביץ במטרה להשיג עבור לקוחותיו את התוצאה הטובה ביותר, ללא כל פשרה! המשרד מלווה, מייצג ומעניק שירותי יעוץ משפטי בתחום דיני צבא ללקוחותיו, באופן יומיומי במסגרת הליכים פליליים ובהליכים הנלווים והנובעים מההליך המשפטי לצד פעילותו בתחום המנהלי.

משרדו של עורך דין זליקוביץ שם כנר לרגליו את הדגש על טובת הלקוח ובני משפחתו בדרך מקצועית המבוססת על ידע, ניסיון, היכרות עם המערכת, יצירתיות, הקשבה והכוונה – והכל בסבלנות וזמינות רבה!

 

עורך דין לענייני צבא גל זליקובוביץ

עורך דין לענייני צבא גל זליקובוביץ

עו"ד צבאי- פלילי מומחה לדיני צבא. מייעץ בחקירות מצ"ח ומשטרת ישראל ומייצג בבית הדין הצבאי. מלווה חיילים ומלש"בים בהליכים מנהליים ופליליים מול רשויות הצבא ובעל ניסיון מוכח בתחום.

הבהרה- האמור במאמר הינו מידע כללי וראשוני שאינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי מעורך דין.

שאלו את עו"ד גל זליקוביץ

מוזמנים לפגישת היכרות - ללא התחייבות!

עו"ד גל זליקוביץ מומחה בדיני צבא ובהתקשרויות מול רשויות הצבא ומשרד הביטחון. עו"ד זליקוביץ בעל היתר לייצוג בבתי הדין הצבאיים ובעל ניסיון מוכח עליו יעידו לקוחות מרוצים רבים. צרו קשר עם עו"ד זליקוביץ עכשיו

או השאירו פרטים

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן